W dniu 04 kwietnia 2022 w naszej szkole odbyła się akcja prozdrowotna „Warzywa i owoce w diecie człowieka”. Akcję przeprowadziła uczennica Karolina Konopa z klasy III B, która 22 kwietnia będzie reprezentować nasz rejon w XXIX Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Bardzo dobrą okazją do zachęcenia młodzieży do urozmaicenia swojej diety w warzywa i owoce był fakt, że dnia 7 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Zdrowia.
Wszystkie użyte podczas akcji opakowania były proekologiczne i biodegradowalne. Uczennica częstując uczniów i nauczycieli warzywno-owocowymi deserami przygotowała ciekawostki dietetyczne, które znajdowały się na każdej porcji. Prozdrowotną akcję wsparła Rada Rodziców. Opiekunem i koordynatorem akcji prozdrowotnej była p. Renata Honczar.  Uczniowie z zainteresowaniem czytali ciekawostki Karoliny oraz prosili o więcej tego rodzaju przedsięwzięć.