Osiągnięcia

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW 2023/2024

Sukcesy uczniów z klas matematyczno – informatycznych III LO w konkursach
Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku szkolnym nasi uczniowie z klas matematyczno – informatycznych uzyskali wysokie wyniki w konkursach matematycznych.
1) Laureatami Powiatowego Konkursu Matematycznego im. Stefana Banacha organizowanego przez I LO im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku przy współpracy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zostali:
• w kategorii klas pierwszych – Rozalia Wyłupek I miejsce, Aleksandra Ostrowska III miejsce;
• w kategorii klas drugich – Dominik Łubiński II miejsce, Kacper Smardzewski III miejsce;
• w kategorii klas trzecich – Mateusz Bielski III miejsce;
• w kategorii klas maturalnych – Przemysław Ostrowski I miejsce.
2) Finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „CONTINUUM” organizowanego przez Politechnikę Warszawską Filia w Płocku został Mateusz Bielski z klasy 3 M.
Opiekunem wyżej wymienionych uczniów jest p.Wojciech Zielonka
Serdecznie wszystkim wymienionym gratulujemy uzyskanych sukcesów.


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW 2020/2021

SUKCES NASZEJ MATEMATYKI
Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego Aleksandra Sobiesiak (III M) i Jakub Żuchowski (III M) zostali finalistami XXII Ogólnopolskiego Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Szkół Średnich zorganizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Opiekunem wyżej wymienionych uczniów jest p. Wojciech Zielonka.
W konkursie wzięło udział ponad 1200 uczniów szkół średnich z całej Polski. Konkurs składał się z pięciu etapów, w każdym etapie uczestnicy mieli do rozwiązania 10 zadań, których stopień trudności bardzo często wykraczał poza podstawę programową szkoły średniej. Do finału zostało zakwalifikowanych 55 uczestników, którzy uzyskali wynik 250 pkt i więcej na 290 pkt możliwych do zdobycia. Jakub Żuchowski uzyskał 271 pkt, a Aleksandra Sobiesiak 257 pkt, co dało im odpowiednio 25 i 46 lokatę na liście finalistów. Należy przypomnieć, że Jakub Żuchowski był również finalistą tegoż konkursu w roku ubiegłym.


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW 2019/2020

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego Hubert Bujakowski (III M), Dawid Odolczyk (III M), Jakub Żuchowski (II M) zostali finalistami XXI Ogólnopolskiego Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Szkół Średnich zorganizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Opiekun wyżej wymienionych uczniów p. Wojciech Zielonka.


Uczniowie klasy III M (III Liceum Ogólnokształcące) Hubert Bujakowski, Kamil Morawski i Damian Natkowski zakwalifikowali się do drugiego etapu (finałowego) Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczny Continuum 2020 organizowanego przez Politechnikę Warszawską Filię w Płocku i Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza.  Opiekun wyżej wymienionych uczniów p. Wojciech Zielonka.


18 uczniów z klas II M i III M (III Liceum Ogólnokształcące) zakwalifikowało się do finału IV Powiatowego Konkursu Matematycznego współorganizowanego przez Zarząd Powiatu Płońskiego i Politechnikę Warszawską – Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych. Opiekunem uczniów jest p. Wojciech Zielonka.


Natalia Zawadzka z klasy II B  (III Liceum Ogólnokształcące) zajęła II miejsce XXVIII edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w kategorii szkół średnich, 13.12.2019r. Opiekunowie p. Krystyna Pęcherzewska i p. Renata Honczar


Uczniowie klasy III TI (Technikum nr 2) Jakub Wysiński i Igor Karwowski zostali laureatami Konkursu profilaktycznego – Bądźmy razem bezpieczni w sieci  „Moja Europa” 25.09. 2019r. Opiekun uczniów p. Renata Honczar


Klasa III TI (Technikum nr 2)  została nagrodzona wycieczką do Warszawy w projekcie „Razem bezpieczniej” realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Płońsku w ramach „Przeciwdziałania zjawiskom patologii wśród dzieci i młodzieży w Powiecie Płońskim” w „Programie ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”, dofinansowanym przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie. Opiekun i wychowawca klasy IIITI p. Renata Honczar


OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

I miejsce w rejonowych mistrzostwach w halowej piłce nożnej dziewcząt – 12.12.2019

Opiekun uczniów p. Alina Skwarska

Skład zespołu:

 1. Ciska Wiktoria III M
 2. Ciska Oliwia I MG
 3. Możdżonek Aleksandra III M
 4. Paszyńska Ewa IBG
 5. Prządak Maria III B
 6. Unierzyska Alicja III TH
 7. Unierzyska Julia III B
 8. Wronka Marcelina IIH        
 9. Tobolska Karolina IJ
 10. Grzelak Marta IJ

III miejsce w mistrzostwach rejonu Ciechanów w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt 19.12.2019 w Mławie

 ucz. Kulasiewicz Natalia – II J i Kłosiewicz Marta – II B

Opiekun uczniów p. Alina Skwarska


III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych – 07.10.2019

 Opiekun uczniów p. Beata Michalak

Skład sztafety:

 1. Chorzewska Wiktoria I B,
 2. Ciska Karolina III B,
 3. Gajewska Aleksandra III B,
 4. Górnicka Karolina I M, 
 5. Kozłowska Aleksandra I B,
 6. Prządak Maria III B,
 7. Skolimowska Dominika III B, 
 8. Smukowska  Weronika ITH G,
 9. Szewczyk Paulina I THG, 
 10. Załenska Marta I M,
 11. Czulińska Magdalena I J

Turniej w Piłce siatkowej dziewcząt o Puchar Prorektora Płockiej Politechniki.  22.11.2019r. Płock. Opiekun uczniów p. Igor Piotrowski

I miejsce. MVP – Weronika Szymańska


Turniej w Piłce siatkowej chłopców o Puchar Prorektora Płockiej Politechniki. 22.11.2019r. Płock. Opiekunowie uczniów p. Igor Piotrowski i p. Mateusz Rutkowski

I miejsce. MVP- Masiak Robert

Skład zespołu:

 1. Dawid Cichewicz (kapitan)
 2.  Kamil Zamędzki
 3.  Aleksander Iwandowski
 4.  Tomasz Łączyński
 5.  Robert Masiak
 6.  Łukasz Bodalski
 7.  Jakub Pakulski
 8. Kacper Domański