Wczoraj obchodziliśmy Dzień Dziecka i właśnie z tej okazji Samorząd Uczniowski dostał zaproszenie na ,,Brunch u Starosty”.
Przedstawiciele naszej szkoły mieli możliwość wysłuchać wykładu Pana mecenasa Rafała Dłużniewskiego, dotyczącego praw i obowiązków dzieci, a także porozmawiać z Panią Starostą Elżbietą Wiśniewską o Samorządzie Uczniowskim i Powiatowym. Reprezentanci szkół przy kawie i symbolicznym ciastku wymieniali się poglądami, dotyczącymi przyszłej współpracy z powiatem. Dzięki różnym ćwiczeniom otwierającym i zabawom integrującym łatwiej było prowadzić rozmowy na temat potrzeb młodych ludzi.
Mamy nadzieję, że to początek owocnej współpracy, której efektem w przyszłości może być powołanie Powiatowej Rady Młodzieżowej, jaka mogłaby powstać przy Radzie Powiatu. Liczymy na więcej tego typu spotkań 🙂