13 października 2021r. w naszej szkole odbyły się tegoroczne Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Gościliśmy  władze Powiatu i Miasta oraz przedstawicieli jednostek powiatowych, w tym dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów.
Podczas uroczystości wręczono Nagrody Starosty za szczególne osiągnięcia.
Nagrodę Starosty otrzymali: p. Bożena Dzitowska, dyrektor Zespół Szkół Nr2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku oraz nauczyciele p. Daria Ciosek i p. Piotr Gloch. Nagrodę Kuratora Oświaty otrzymał p. Wojciech Zielonka.


Stypendia Starosty Płońskiego otrzymali uczniowie i absolwenci z najlepszymi wynikami: maturalnymi, sportowymi oraz osiągnięciami edukacyjnymi.
Najwyższe wyniki z egzaminu maturalnego:
Jakub Żuchowski – III Liceum Ogólnokształcące w Płońsku (91,33%)
Kamil Gwiazdowski – Technikum Nr 2 w Płońsku (85,67%).
Wysokie wyniki sportowe:
Wiktor Godlewski, Mateusz Poryziński , Karolina Górnicka ,Wiktoria Widulińska ,Klaudia Chojnacka ,Wiktor Biliński, Dominik Łądka , Natan Podgórski, Piotr Prusak, Stanisław Wiśniewski , Oskar Zmysłowski.


Część artystyczną wykonali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p.Anny Gajewskiej, p. Kaliny Żochowskiej, p. Eweliny Górnej, p. Beaty Michalak. Za dekorację sali odpowiedzialne były p. Agnieszka Nowicka i p. Edyta Wierzbicka.
Przedstawienie rozpoczęło się tańcem towarzyskim w wykonaniu ucznia klasy 4 TI 2 Wiktora Godlewskiego oraz jego partnerki Alicji Pospieszyńskiej. Następnie uczniowie zaprezentowali, jak zmieniało się oblicze polskiej szkoły ze względu na różnorodne wydarzenia historyczne. Mimo tych zmian, nauczyciel pozostał „przewodnikiem, liderem i sternikiem łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się”.
Uroczystość uprzyjemniał swą muzyką, szkolny zespół pod kierunkiem p.Jarosława Marciszewskiego.
Część artystyczna zakończyła się tańcem z pomponami i tańcem nowoczesnym w wykonaniu naszych dziewcząt.