Czy warto się uczyć? Czym dla człowieka jest wiedza?
Na to pytanie odpowiedzi szukali zarówno starożytni filozofowie, jak i późniejsi myśliciele.
Platon twierdził, że „wiedza jest drugim słońcem dla ludzi”. Arystoteles uważał, że może „Korzeń nauki jest gorzki, ale owoc słodki”. Wg Leonarda da Vinci „ Ludzie z natury dobrzy pragną wiedzy”. Jednak trzeba pamiętać ,że „ To co wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy , to cały ocean” – Izaak Newton.
Przecież „ Kto nic nie wie, musi we wszystko wierzyć” – Marie von Ebner-Eschenbach.
Dzień Edukacji Narodowej jest świętem nauczycieli, wychowawców, pedagogów, ale także i uczniów. Społeczność Zespół Szkół Nr2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku świętowała już dzisiaj. Były życzenia, podziękowania, a także piękne przedstawienie w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do podkreślenia wiodącej roli nauczyciela, który – jak mawiał Taylor MacKenzie jest „ przewodnikiem i liderem, sternikiem łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się”.
Czy warto uczyć się?
Pewnie,że warto!
Na koniec jeszcze jeden cytat Chucka Palahniuka „Prawdziwa mądrość zaczyna się, kiedy przestajesz cytować innych ludzi…”
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej!!!