Dzień Patrona i ślubowanie
Dzisiejszy dzień to najważniejsze święto społeczności Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku.
W niecodziennych, ekstraordynaryjnych warunkach uczestniczyliśmy w Dniu Patrona naszej szkoły – dr Leona Rutkowskiego. W ubiegłym roku z powodu pracy w trybie zdalnym nie mogliśmy uczcić wybitnego płońszczanina w poczuciu wspólnoty. Tegoroczne obchody też były wyjątkowe.
Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie p. Jan Jóźwiak, przedstawił sylwetkę naszego Patrona, skupiając się zarówno na życiu dr Leona Rutkowskiego jako społecznika i lekarza, ale także jego działalności patriotycznej.
Podczas uroczystości zostały ogłoszone wyniki dwóch szkolnych konkursów, związanych z życiem naszego Wielkiego Płońszczanina.
Pierwszy z nich – przeprowadzony w klasach pierwszych to Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły.
1 miejsce zdobyła uczennica kl.I H- Agata Ławnicka
2 miejsce zdobył uczeń kl. I TH – Hubert Wieczorek
3 miejsce uzyskała uczennica kl. I H – Zuzanna Morawska
Od 15 lat dr Leon Rutkowski patronuje także plebiscytowi „Jestem aktywny. Wyróżniam się z tłumu”. W tym roku społecznikami w ZS nr 2 zostali:
I miejsce- Karolina Konopa 
II miejsce Patrycja Klimkiewicz 
III miejsce – Natalia Sobczyńska i Kinga Przygódzka 
Serdecznie gratulujemy.
Najważniejszym punktem dzisiejszej uroczystości było ślubowanie uczniów klas I. Z uwagi na formułę tegorocznych obchodów nasze koleżanki i koledzy, którzy we wrześniu dołączyli do społeczności Zespołu Szkół nr 2 powtarzali rotę ślubowania w klasach. Ślubowanie składali też uczniowie klas II. Delegacja dokonała uroczystego przyrzeczenia przed tablicą poświęconą doktorowi Leonowi Rutkowskiemu.