W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, celebrowanego w naszej szkole w dniu 19 listopada (piątek), zachęcamy do wsparcia akcji i przyłączenia się do wspólnego świętowania. W piątek 19 listopada przyjdź do szkoły ubrany na NIEBIESKO!!!
Wszystkich chętnych ubranych na niebiesko zapraszamy tego dnia (piątek 19.11) na długiej przerwie, godz. 11:25, na korytarz na drugim piętrze w celu uwiecznienia tego faktu poprzez wspólną fotografię.
Zachęcamy do wspólnego świętowania!

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypada w sobotę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby świętować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wcześniej, np. 19. listopada. Sprawdź, jak możecie wspólnie z UNICEF uczcić tę wyjątkową datę i pokazać, że prawa dziecka są ważne dla Waszej placówki. 

Idea Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF

W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W wielu krajach w tym dniu dzieci będą podejmować wspólne działania i inicjatywy po to, aby ich głos był słyszany przez dorosłych, polityków i media. 

https://unicef.pl/wspolpraca/wspolpraca-z-placowkami-edukacyjnymi/akcje-edukacyjne/miedzynarodowy-dzien-praw-dziecka-z-unicef-2021