PODSUMOWANIE KONKURSU INFORMATYCZNEGO „PROGRAMOWANIE W JĘZYKU PYTHON DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH” objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Płońskiego

W dniu 12.06.2021 r. w ramach VII Zajęć Programowania z Rutkami nastąpiło podsumowanie Konkursu informatycznego „Programowanie w języku Python dla szkół podstawowych”. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W etapie pierwszym uczestnicy mieli do rozwiązania test w formie zdalnej, drugi etap finałowy składał się z części testowej i zadania praktycznego do rozwiązania na komputerze. Zwycięzcą konkursu okazał się uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku Mateusz Szcześniak. Drugie miejsce uzyskał Bartosz Dominiak, a trzecie Mateusz Bielski obaj są uczniami klasy VIII również Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. Wyróżnienie otrzymała Amelia Karolak uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku. Laureaci i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Laureatom i wyróżnionym gratulujemy uzyskanych wyników, pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w następnym roku.

Koordynatorem konkursu był Wojciech Zielonka – nauczyciel matematyki i informatyki Zespołu Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku.