W dniu 16 listopada w naszej szkole miały miejsce uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły oraz ślubowanie klas pierwszych. Rozpoczęliśmy tym samym obchody roku jubileuszowego z okazji 1️⃣6️⃣0️⃣rocznicy urodzin dr Leona Rutkowskiego oraz 2️⃣0️⃣ lecia nadania szkole jego imienia. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę wierności ideałom naszego patrona. Podczas akademii, sylwetkę i działalność dr Leona Rutkowskiego przybliżył nauczyciel historii p. Jan Jóźwiak. Nagrodzono także uczniów biorących udział w plebiscycie „Jestem aktywny, wyróżniam się z tłumu” i w konkursie na najciekawszy film o życiu i działalności dr Leona Rutkowskiego. Akademię uświetnił również koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Po zakończeniu uroczystości delegacja udała się na cmentarz, aby złożyć kwiaty na grobie naszego patrona.

Podczas uroczystości Dnia Patrona został rozstrzygnięty Plebiscyt ,, Jestem aktywny. Wyróżniam się z tłumu”.
Celem plebiscytu jest promowanie uczniów wcielających w życie idee społecznikowskie.
Społecznikiem, który żył dla innych był patron naszej szkoły, a wyróżnieni uczniowie na miarę swoich możliwości naśladują go.
Zwyciężczynią XVI edycji Plebiscytu została uczennica klasy 3 B Patrycja Klimkiewicz.
Wyróżnione zostały Karolina Konopa (4 B) ,
Natalia Sybicka(3 B),
Maja Raczkowska (3 B)
oraz Magdalena Czulińska (4 J).
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Filmy wyróżnione w plebiscycie na najlepszy film o życiu i działalności naszego patrona szkoły dr Leona Rutkowskiego.

Pierwsze miejsce zdobył niesamowity duet dziewcząt z klasy I M czyli Oliwia Adamska i Maja Fronczak

Drugie miejsce w konkursie dotyczącym życia i działalności patrona szkoły dr Leona Rutkowskiego zdobył uczeń klasy IV TI – Jakub Janowski.

Trzecie miejsce zdobył film Sebastiana Sobierańskiego z klasy 2 TI.

Klasy pierwsze wraz z wychowawcami