Patriotycznie i artystycznie! Słowa te wyrażają podniosły nastrój, który towarzyszył IX edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Podchody Patriotyczne, który odbył się w ZS nr 2 w Płońsku 29.02.2024 r. Celem konkursu było kształtowanie postaw obywatelskich u młodzieży i uwrażliwianie na słowo poetyckie. Wystąpiło 44 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych- w kategorii szkół podstawowych i szkół średnich, prezentując piękne recytacje. Jury w składzie p. Ewelina Starczewska, p. Renata Grabowska oraz p. Aneta Gościniak nagrodziło – w kategorii szkół średnich:

Dawida Szczepańskiego ( ZS nr 2 w Płońsku) – I miejsce,

Kingę Załęską (ZS STO w Raciążu)- II miejsce,

Nikolę Bluszcz (ZS nr 2 w Płońsku)- III miejsce.

Wyróżnienia otrzymały: Maja Fronczak i Patrycja Leszczyńska (ZS nr 2 w Płońsku).

W kategorii szkół podstawowych:

I miejce zajęła Alicja Jatkowska (SP nr 3 w Płońsku,

II miejsce – Karolina Kwiatek (ZS nr 2 w Płońsku),

III miejce- Weronika Mysiakowska ( SP Dzierzążnia) oraz wyróżnienia : Lena Kaftanowicz (SP nr 3 Płońsk) i Amelia Wiechowska SP 1 Płońsk).

Organizatorkami przedsięwzięcia były opiekunki SU w ZS nr 2 – p. Anna Gajewska i p. Marta Adamuszewska. Konkurs odbył się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Płońsku, Banku Spółdzielczego w Płońsku i Rady Rodziców w ZS nr 2 w Płońsku. Uroczystość uświetnił występ zespołu muzycznego pod kierownictwem p. Jarosława Marciszewskiego. Konkurs otworzyła p. dyrektor Bożena Dzitowska. Miło było nam gościć p. Elżbietę Wiśniewska Starostę Powiatu Płońskiego, p. Dariusza Konofalskiego Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Płońsku, nauczycieli oraz rodziców. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.