W dniach 22 i 23 marca 2023 roku uczniowie z klasy 2 TH Zespół Szkół Nr2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku uczestniczyli w kursie „Pracownik HR – zarządzanie zasobami ludzkimi” . Program szkolenia obejmował szeroko pojęte zagadnienia dotyczące umiejętnego zarządzania zasobami ludzkimi w ramach kompetencji działu HR. Uczestnicy nabyli wiedzę z zakresu opisywania stanowisk pracy, określania struktury organizacyjnej, planowania przepływu informacji w przedsiębiorstwie, wdrażania modeli kompetencyjnych i rozwoju personelu firmy, rekrutacji pracowników, przeprowadzania okresowych ocen pracowników w przedsiębiorstwie, wdrażania i stosowania systemu motywacyjnego, wartościowania stanowisk pracy oraz wdrażania kultury organizacyjnej w przedsiębiorstwie.
Kurs zakończył się certyfikowanym egzaminem zewnętrznym VCC Select Competences.