W dniu 14.12.2021r. odbył się w naszej szkole Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Powiatu Płońskiego.Celem turnieju jest propagowanie piłki siatkowej w Powiecie Płońskim. W turnieju wzięło udział 12 zespołów, w skład których weszło łącznie aż 120 zawodników. System rozgrywek: pierwsza faza grupowa , zespoły były podzielone na cztery grupy po trzy zespoły.
Organizatorem Turnieju był UKS Rutki Płońsk, współorganizatorem ZS nr 2 Płońsk. Za organizację imprezy odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego z Rutek p.Igor Piotrowski i p.Beata Michalak. W organizacji turnieju pomagali również p.Mateusz Rutkowski oraz p.Agnieszka Ferska. Sekcja taneczna p.Beaty Michalak uatrakcyjniła wydarzenie swoimi występami tanecznymi, jednocześnie zagrzewając drużyny do rywalizacji. Na otwarcie turnieju przybyli zaproszeni goście Starosta Powiatu Płońskiego p.Elżbieta Wiśniewska, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 p. Bożena Dzitowska oraz Radny Powiatu Płońskiego p.Robert Adamski.
Kolejność końcowa Turnieju:
1. IV TI Jamajka
2. III TBG Wapniaki
3. III TIG Harnasie
4. III TI INFORMATYCY
5. III HG FA GLOSIE
6. III TBG BUILDERS TEAM
7. III MG/BG Maturalni
8. II TBE Gumisie
9. I W Świeżaki
10. II H Humani
11. I TH/I TI Zwariowani
12. II M Matematyczna
Najlepsi zawodnicy Turnieju
Najwartościowszy zawodnik turnieju – MVP – Masiak Robert IV TI Jamajka
Najlepszy przyjmujący – Iwandowski Aleksander III TBH Wapniaki
Najlepszy zagrywający – Bogdański Hubert III TIG Harnasie
Najlepszy atakujący – Kacper Domański IV TI Jamajka
Najlepszy punktujący – Sikorski Marek III TIG
Najlepszy rozgrywający – Kacper Jakubowski III TBH Wapniaki
Najlepszy środkowy – Marciniak Jakub IV TI Jamajka
Najlepszy blokujący – Cywiński Jakub III TI Informatycy
Współfinansowane ze środków Powiatu Płońskiego w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej promocji i ochrony zdrowia w 2021r. oraz ze środków własnych UKS Rutki Płońsk.