Wykłady online

W dniu 8 grudnia 2021r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych on-line, zorganizowanych przez Politechnikę Łódzką w ramach projektu „Współpraca szkoły z uczelnią – branża elektroenergetyczna, technik elektryk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej”.
W trakcje zajęć uczniowie zapoznali się z działaniem kamery termowizyjnej i możliwościami badań termowizyjnych w różnych dziedzinach. Eksperymenty na żywo zobrazowały termalny efekt cieplny towarzyszący zjawiskom fizycznych
Dowiedzieli się również, jak jest zbudowana i jaka jest zasada działania drukarki 3D oraz jak wygląda cały proces od projektu do druku.
W trakcie spotkania zapoznali się także z architekturą sieci testowej 5G a także m.in. z wybranymi aspektami pomiarów pól elektromagnetycznych w otoczeniu instalacji radiokomunikacyjnych.