W dniach 29 i 30 września 20 uczniów z klasy 2TH uczestniczyło w kursie: techniki sprzedaży z podstawami psychologii klienta w ramach projektu “Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”. Szkolenie miało na celu profesjonalne przygotowanie przyszłych pracowników działu handlowego z wiedzy dotyczącej pozyskiwania klientów, nawiązywania kontaktu, prezentacji oferty handlowej, negocjacji cen, pracy z obiekcjami klienta i zamknięcia sprzedaży oraz obsługi posprzedażowej. Obejmowało swoim zakresem także wiedzę z zakresu specyfiki docelowych grup klienckich.
Szkolenie zostało zakończone egzaminem teoretycznym i praktycznym prowadzącym do nabycia kwalifikacji, które powinna posiadać każda osoba pracująca w dziale handlowym przy realizacji procesu sprzedażowego. Ponadto uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu.